V kategórii Lyže a bežky
Značky
Prečítané 1655

Lyžiarske stredisko Šachtičky

(2 hlasov)

V nadmorskej výške 800 – 1 100 m sa nachádza lyžiarske stredisko Šachtičky, ktoré ponúka svoje služby rekreačným aj profesionálnym lyžiarom. K dispozícii majú 10 km tratí s rôznou náročnosťou – modré, červené a čierne. V stredisku myslia aj na snoubordistov, ktorí môžu
využiť požičovňu a servis snoubordov.

Kompletný výstroj si môžu požičať aj lyžiari. Po dohode si priamo v stredisku môžete objednať hodiny lyžovania pre všetky vekové kategórie. Prevádzková doba lyžiarskeho strediska je od 9.00 do 16.00 hod. Dva z piatich vlekov sú určené detským lyžiarom a začiatočníkom. Naplánovaná je aj výstavba sedačkovej lanovky. Celkový počet tratí je 11, z toho 2 patria do detského areálu. Kapacita strediska je 2 800 osôb/hod. Špeciálne miesto na hlavnom svahu Panského dielu je vyhradené pre milovníkov sánkovania.
Stredisko Šachtičky je ideálnym miestom pre priaznivcov bežeckého  lyžovania. Bežecké trate sú k dispozícii len v prípade dostatku prírodného snehu a to v dĺžke 14 km. Jednou z možností je prechod z Donovál na Šachtičky. Najkratší z okruhov sa nachádza priamo v stredisku alebo sa bežkári môžu vydať cez Selčiansky diel do lyžiarskeho strediska Selce-Čachovo. Vďačný je tiež prechod z Donovál na Šachtičky. Možno ho ukončiť prechodom do Banskej Bystrice - Sásovej. Ak si trúfate na dlhšie trasy, neobíďte 10-kilometrový okruh zo Šachtičiek cez Jelenskú skalu a sedlo Dolný Šturec s vyhliadkou na Krížnu a Majerovu skalu.

Aktuálne informácie o dianí v stredisku Šachtičky nájdete na: www.skisachticky.sk

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Lyže a bežky Články podľa značky: Krahule