Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte 15-miestnou kabínkovou lanovkou.

Toto stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier v nadmorskej výške 598 – 898 m v bezprostrednej blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom.

SKICENTRUM Košútka je moderné lyžiarske stredisko, ležiace pri mestečku Hriňová v pohorí Veporské vrchy. Areál vybudovaný v nadmorskej výške 503 – 723 m ponúka 4 lyžiarske vleky.

Stredisko Drozdovo v pohorí Pohronského Inovca nájdete pri obci Veľká Lehota v okrese Žarnovica. Nachádza sa v nadmorskej výške 695 – 815 m.

Pravá rodinná lyžovačka na vás čaká v stredisku Ski Blanc v pohorí Vtáčnik v nadmorskej výške 450 – 557 m.

V Kremnických vrchoch neďaleko geografického stredu Európy uprostred obce Krahule sa nachádza stredisko Ski Krahule – Stred Európy.

11 kilometrov od Kokavy nad Rimavicou sa v Stolických vrchoch nachádza stredisko Kokava-Línia. V nadmorskej výške 730 – 820 m na vás čakajú 4 vleky a 6 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 2 250 m: 5 z nich je modrých (ľahká obťažnosť), 1 je červená (obťažnosť pre pokročilých).

Lyžiarske stredisko Látky – Kočanda leží v nadmorskej výške okolo 900 metrov v krásnej odľahlej časti Slovenského Rudohoria, v časti Veporské vrchy.

10 km od Banskej Bystrice nájdete stredisko Selce-Čachovo. V nadmorskej výške 470 – 650 m ponúka 4 lyžiarske vleky, z toho 1 detský.

V nadmorskej výške 800 – 1 100 m sa nachádza lyžiarske stredisko Šachtičky, ktoré ponúka svoje služby rekreačným aj profesionálnym lyžiarom. K dispozícii majú 10 km tratí s rôznou náročnosťou – modré, červené a čierne. V stredisku myslia aj na snoubordistov, ktorí môžu
využiť požičovňu a servis snoubordov.

Strana 1 z 2
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia Lyže a bežky Články podľa dátumu: štvrtok, 17 september 2015