Slovensko je doslova turistický raj a Banskobystrický kraj je jeho prirodzenou súčasťou. Národné parky, chránené krajinné oblasti či oblasti s prírodnými rezerváciami a výtvormi ocenia zdatní aj tzv. „sviatoční“ turisti, dokonca aj rodiny s deťmi.

Počas celého roka obci Bystrá v priestore Bystrianskej jaskyne je možné vyskúšať blahodarné účinky liečebnej metódy.

Adrenalínová atrakcia „Zip-Wire“, alebo v preklade „zjazd na lane" je lanová dráha spájajúcu dve strany doliny Slanec.

Aktívny oddych pri vode určite ocenia aj rybári. Je jedno, či ide o rekreačných alebo športových, domácich alebo zahraničných. Vody horských a podhorských revírov na území Banskobystrického samosprávneho kraja sú bohaté najmä na lososovité druhy rýb, ktoré žijú v horských bystrinách.

Na území Banskobystrického samosprávneho kraja sa nachádza množstvo technických pamiatok, ktoré súvisia s baníckou históriou.

Štiavnické vrchy, ako aj oblasti Pohronský Inovec, Vtáčnik, Poľana, Javorie, Krupinská planina a Ostrôžky sú súčasťou Slovenského stredohoria. Menšia časť územia Slovenského stredohoria zasahuje do Nitrianskeho a Trenčianskeho kraja. Slovenské stredohorie je sopečného pôvodu, konkrétne Štiavnické vrchy patria medzi najväčšie sopky v Európe.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte 15-miestnou kabínkovou lanovkou.

Toto stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier v nadmorskej výške 598 – 898 m v bezprostrednej blízkosti obce Mýto pod Ďumbierom.

SKICENTRUM Košútka je moderné lyžiarske stredisko, ležiace pri mestečku Hriňová v pohorí Veporské vrchy. Areál vybudovaný v nadmorskej výške 503 – 723 m ponúka 4 lyžiarske vleky.

Stredisko Drozdovo v pohorí Pohronského Inovca nájdete pri obci Veľká Lehota v okrese Žarnovica. Nachádza sa v nadmorskej výške 695 – 815 m.

Strana 1 z 4
Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Rekreácia