Hlasuj
(1 Hlas)

Kúpele Sliač majú unikátnu minerálnu vodu. Voda je uhličitá, síranovo - hydrogénuhličitanová, vápenato-horečnatá s vysokým obsahom CO2 a so vzácnou izotermickou teplotou 32,3°C. Na svete je sú len 4 takéto pramene. Vzhľadom na jej zloženie sa kúpele zameriavajú na liečbu chorôb obehového ústrojenstva, pohybového ústrojenstva, ženských chorôb a onkologických ochorení. Na liečbu sa okrem minerálnej vody využíva aj žriedlový plyn, ktorý sa uvoľňuje pri vyvieraní termálnej vody z Kúpeľného prameňa. Ako jediné kúpele na Slovensku využívajú na uhličitú terapiu prírodný žriedlový plyn so širokospektrálnymi účinkami.

www.sliac.sk

Autor: Ing. Silvia Neviďanská 

 

Hlasuj
(3 hlasov)

Bývalé slobodné kráľovské a banské mesto – Nová Baňa, leží vo východnej časti Banskobystrického kraja, medzi pohoriami Vtáčnik a Pohronský Inovec.

Hlasuj
(2 hlasov)

V historickom centre Kremnice, ktoré bolo v roku 1956 vyhlásené za mestskú pamiatkovú rezerváciu stojí stredoveký Mestský hrad, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou.

Hlasuj
(54 hlasov)

PROGRAM

Historické centrum Kremnice

Cca 3 - 4 hodiny

Atraktivity na trase

Banská cesta - Štôlňa Andrej

Štefánikovo námestie - Areál mestského hradu, Kostol sv. Kataríny, Morový stĺp sv. Trojice, Múzeum medailí a mincí, Mincovňa

Hlasuj
(6 hlasov)

PROGRAM

Historické centrum a okolie Zvolena

Cca 4 - 6 hodín

 

Atraktivity na trase

Námestie SNP  - Zvolenský zámok,

Námestie SNP -  Lesnícke a drevárske múzeum,

Borová Hora - Arborétum

Námestie SNP - Kostol Sv. Kataríny

Pohorie Javorie - Pustý Hrad

Hlasuj
(6 hlasov)

Centrum Žiaru nad Hronom v roku 2011 výrazne zmenilo svoju tvár.

Hlasuj
(5 hlasov)

Okresné mesto Žiar nad Hronom (do r. 1955 Svätý Kríž nad Hronom) sa rozkladá v Žiarskej kotline na pravom brehu rieky Hron. Mesto bolo kedysi poľnohospodárskou obcou, no po vojne sa z neho stalo moderné mesto s jediným závodom na výrobu hliníka na Slovensku. V jeho okolí sa nachádzajú vulkanické oblasti a preto sú okolité pohoria prevažne z čadiča a zo zlepencov. Medzi najatraktívnejšie historické pamiatky v meste patrí renesančno-barokový kaštieľ postavený v 1631 na základoch stredovekého hradiska, ktoré bolo sídlom banskobystrického biskupstva.

V okresnom meste Žiar nad Hronom sa nachádza Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella. Disponuje špecifickým zariadením – planetáriom. Odborný program je zameraný na pozorovanie zákrytov a zatmení nebeských telies, pozorovanie medziplanetárnej hmoty a meteorologické pozorovania.

www.ziar.sk

Hlasuj
(9 hlasov)

Okresné mesto Žarnovica leží medzi pohoriami Vtáčnik, Štiavnické vrchy  Kremnické vrchy.

Hlasuj
(3 hlasov)

Medzinárodné letisko Sliač, známe aj ako „Tri Duby“ z čias druhej svetovej vojny, sa nachádza v ideálnej polohe na území stredného Slovenska, priamo v strede medzi dvomi metropolitnými mestami tohto regiónu: Banská Bystrica a Zvolen.

Hlasuj
(4 hlasov)

Spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia s. r. o., so sídlom vo Zvolene, ktorá je súčasťou nadnárodného koncernu Continental, sa zameriava na výrobu vysokovýkonných brzdových strmeňov pre popredných automobilových výrobcov na celom svete. Závod vo Zvolene začal svoju výrobu vo februári 2006.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Región Pohronie