Hlasuj
(1 Hlas)

Okresné mesto  Brezno je druhým najväčším mestom Horehronia. Mestské privilégiá udelil tomuto mestu Ľudovít Veľký v roku 1380. Zo severu mesto ohraničujú svahy Nízkych Tatier a z juhu Slovenské rudohorie.

Hlasuj
(1 Hlas)

Krajské mesto Banská Bystrica je najväčším mestom v kraji. Prekrásne okolie mesta, nazývaného aj mesto pod Urpínom, ponúka veľké množstvo možností aktívneho trávenia voľného času, ale aj možností poznávania. História Banskej Bystrice sa začala písať v roku 1255, keď ju kráľ Belo IV. povýšil na mesto.

Hlasuj
(3 hlasov)

Chránená krajinná oblasť Poľana je najvyššie sopečné pohorie, kde sa vulkanickou činnosťou vytvorila mohutná sopka s priemerom 20 km, čím sa zaraďuje medzi najväčšie vyhasnuté sopky v Európe.

Hlasuj
(3 hlasov)

Prechádzky mestom a históriou – prehliadka historického centra mesta

Atraktivity na trase - Historické jadro mesta – mestská pamiatková zóna

Námestie  – mestská veža – mariánsky stĺp – kaplnka piaristického kláštora -  radnica (expozícia Horehronského múzea) -  rímskokatolícky kostol  – historický mestský park – pomník gen. M.R. Štefánika

Chalupkova ulica  - Kaplnka sv. Kríža -  evanjelický kostol

Štúrova ulica - synagóga

Hlasuj
(6 hlasov)

PROGRAM

Historické centrum Banskej Bystrice

cca 2 - 3 hodiny

Atraktivity na trase

Námestie Štefana Moyzesa - Mestský hrad - Kostol nanebovzatia Panny Márie, Matejov dom, Kostol sv. Kríža, Barbakan s vežou, Praetórium

Námestie SNP - Šikmá hodinová veža, Mariánsky stĺp, Kostol sv. Františka Xaverského, Benického dom, Thurzov dom,

Dolná ulica - Bethlenov dom, Kostol sv. Alžbety

Kapitulská ulica - Múzeum SNP

Hlasuj
(4 hlasov)

Vrchárska obec Sihla sa nachádza v atraktívnom prostredí mikroregiónu Čierny Hron vo Veporských vrchoch na rozhraní Horehronia, Podpoľania a Gemera.

Hlasuj
(9 hlasov)

Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v Nízkych Tatrách v obci s rovnakým názvom (Mýto pod Ďumbierom), blízko dôležitého cestného ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad.

Hlasuj
(3 hlasov)

Na hornom toku Hrona sa už v 16. storočí začali spracovávať farebné kovy. V 18. storočí bol vybudovaný Hrončiansky komplex, najvýznamnejšie stredisko na výrobu železa v celom Uhorsku.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka Región Horehronie Články podľa dátumu: nedeľa, 17 júl 2016