Tlačiť túto stránku
V kategórii Región Gron
Prečítané 3535

OOCR Región Gron

(5 hlasov)

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON vznikla v decembri 2012. Jej sídlo je v Žarnovici a kontaktné miesto v Novej Bani. Pôsobí na území okresu Žarnovica a v časti okresu Žiar nad Hronom. Združuje obce, podnikateľské subjekty, ale aj občianske združenia a stredné školy.

Z historického hľadiska sa jej územie rozprestiera v severnej časti Tekovskej župy, ktorá sa kedysi nazývala Šúšoľ. Región prezentuje svoj vidiecky charakter s ľudovými tradíciami a neporušenou prírodou. Logom je húska plávajúca na modrých vlnkách, ktorá pripomína sviežu tepnu regiónu – rieku Hron a tiež evokuje vidieckosť s pažiťami plnými pasúcich sa húsok.

Región GRON sa zameriava na podporu rozvoja turizmu na strednom Pohroní. Úlohou organizácie je spoločne prezentovať prírodné zaujímavosti oblasti, históriu, ľudové tradície, kultúrny život a podujatia ako Majstrovstvá v kosení ručnou kosou v Ostrom Grúni, Prívlačové preteky Zlatý pstruh v Ranči Blanc Ostrý Grúň, preteky na Plochej dráhe v Žarnovici, Noc hradov a zrúcanín na Revišti, dni obcí a miest s nádychom folklóru, banícky sprievod v Novej Bani, podujatia rôzneho druhu v rekreačnej oblasti Tajch a ďalšie akcie našich členov. Z oblasti pôsobenia organizácie pochádza viacero povestí, napríklad o tragickej láske na hrade Revište, o novobanských permoníkoch alebo o šľachetnosti orovnickej dievčiny. Pre pamätníkov 2. svetovej vojny bude určite významná návšteva Kľakovskej doliny, ktorá na svoju smutnú históriu nezabúda, ale napriek tomu napreduje ďalej a uchováva si to pekné: drevársku históriu lesnej železničky, nálezisko ojedinelého minerálu župkovitu, čaro prírody pohoria Vtáčnik a iné. Nová Baňa sa môže pýšiť svojim Pohronským múzeom, ktoré predstavuje bohaté banícke tradície, pamiatky mesta a okolia a pravidelne ponúka výstavy rôzneho zamerania. V severo-západnej časti regiónu sa rozprestiera kopaničiarska oblasť s roztrúsenými osadami, nazývanými štále.

Náplňou organizácie je tiež spolupráca medzi členmi, kreovanie ponuky pre návštevníkov, tvorba propagačných a informačných materiálov a účasť na veľtrhoch a výstavách. Zámerom činnosti je zatraktívniť región a jeho prezentáciu a tým prispieť k zvyšovaniu počtu prenocovaní, návštevnosti podujatí a ekonomickej návratnosti podnikania v tomto odvetví. OOCR plánuje strategický rozvoj destinácie prostredníctvom vypracovania koncepcie cestovného ruchu. Aktivity organizácia financuje z vlastných zdrojov – členských príspevkov a zo štátnej dotácie.

OOCR Región GRON

Sídlo: Námestie SNP 33, 966 81 Žarnovica

Network Point: Nám. slobody č.1, 968 01 Nová Baňa

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , +421 911 961 699

Web: http://www.regiongron.sk/

Facebook: https://www.facebook.com/regiongron

Zdieľajte