V kategórii Banská Štiavnica región
Prečítané 8105

OOCR Región Banská Štiavnica

(7 hlasov)

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Banská Štiavnica vznikla v decembri 2011 s cieľom podporovať rozvoj turizmu v Štiavnických vrchoch.
Členmi organizácie sú obce a podnikateľské a nepodnikateľské subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu v regióne -  ubytovacie zariadenia, reštaurácie, bary, kluby, aquaparky, lyžiarske strediská, múzeá, galérie a zábavné centrá.

Úlohou organizácie je prezentovať atraktivity destinácie, jedinečné prírodné krásy, historické a technické pamiatky svetového významu, možnosti oddychu a výnimočnú atmosféru "mesta, kde sa stále niečo deje". Kvalita podujatí mestečka, akým je Štiavnica, dosahuje vysokú úroveň, regionálneho až európskeho významu. Podujatia ako Štiavnické živé šachy, Nezabudnuté remeslá alebo Salamandrové dni, umelecké festivaly hudby, divadla, výtvarného umenia, tanca ako Festival peknej hudby, Festival Schemnitiensis, Festival Kreater sú známe široko-ďaleko. Štiavnický región žije najmä ľudovými tradíciami ako Podhorské slávnosti, Rezbárske dni, Furmanské preteky, alebo obľúbené Dni Sv. Huberta.  

Ďalšou úlohou oblastnej organizácie je príprava a realizácia ponuky pre návštevníkov, tvorba informačných tabúľ a letákov pre mesto aj región, rozširovanie ponuky aktívneho trávenia voľného času o sieť cyklotás, obnova náučných chodníkov, skvalitnenie informovanosti o turistických možnostiach.  Spolupráca s podnikateľskými subjektami je založená na vzájomnej podpore spoločnej ponuky a propagácii aj formou zavedenia Regionálnej karty Štiavnica.     

Na financovaní aktivít OOCR sa podieľa štát prostredníctvom štátnej dotácie. Cieľom OOCR je zvýšiť návštevnosť regiónu, ponukou viesť návštevníkov k spokojnosti a predĺženiu pobytu, k zvýšeniu počtu prenocovaní ubytovateľom a v neposlednom rade k nárastu tržieb členských subjektov.

Región Banská Štiavnica
Kammerhofská 1
969 01  Banská Štiavnica
Tel.: 0918 638 675, 0948 638 675
E-mail: region@banskastiavnica.travel
Facebook: Región Banská Štiavnica
www.banskastiavnica.sk
www.banskastiavnica.org

Zdieľajte

Nechaj odkaz

Vyplňte potrebné informácie (*). HTML kód nie je povolený.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka OOCR Banská Štiavnica región Články podľa dátumu: streda, 07 marec 2018