Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Banská Štiavnica vznikla v decembri 2011 s cieľom podporovať rozvoj turizmu v Štiavnických vrchoch.
Členmi organizácie sú obce a podnikateľské a nepodnikateľské subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu v regióne -  ubytovacie zariadenia, reštaurácie, bary, kluby, aquaparky, lyžiarske strediská, múzeá, galérie a zábavné centrá.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Región GRON vznikla v decembri 2012. Jej sídlo je v Žarnovici a kontaktné miesto v Novej Bani. Pôsobí na území okresu Žarnovica a v časti okresu Žiar nad Hronom. Združuje obce, podnikateľské subjekty, ale aj občianske združenia a stredné školy.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Nízke Tatry Juh vznikla v marci roka 2012 na základe zákona o podpore cestovného ruchu. Jej zakladateľmi sú obce Mýto pod Ďumbierom, Bystrá, Brusno, Čierny Balog, Osrblie, Horná Lehota a Jarabá, podnikateľské subjekty a aj združenie Klaster Horehronie, ktoré za účelom koordinácie a spoločnej propagácie produktov v cestovnom ruchu založilo spolu s ďalšími partnermi mesto Brezno ešte na jar 2011.

 

http://www.horehronie.net/

 

Oblastná Organizácia Cestovného Ruchu v Dudinciach bola založená dňa 15.2.2012. Jej členmi sú Mesto Dudince; Kúpele Dudince a.s.; Slovthermae – Kúpele Diamant Dudince, š.p.; Hotel Prameň Dudince, s.r.o.; Hotel Flóra Dudince, s.r.o.; HVT, s.r.o. (Hotel Minerál); Balnea Cluster Dudince; AGROHONT Dudince, a.s. (Penzión u Mlynárky); OZ Slovakia, s.r.o. (Penzión Gabika); Penzión Eva DudincePenzión Relax Dudince; Penzión Fortuna Dudince; Hotel Hviezda, s.r.o.

Turistický Novohrad a Podpoľanie je široká OOCR. Začína pôsobiť na území okresov Lučenec, Poltár a Veľký Krtíš, i v časti okresu Detva. Po vstupe ďalších obcí okresu Detva sa názov destinácie rozšíril na Turistický Novohrad a Podpoľanie. V celej spomínanej oblasti žije vyše 150 tisíc ľudí.

Oblastná organizácia cestovného ruchu „Stredné Slovensko“ bola na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR oficiálne zaregistrovaná dňa 6. marca 2012, podľa § 14 zák. č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu., v znení zákona č. 386/2011 Z. z. na podporu a propagáciu cestovného ruchu a na vytváranie podmienok rozvoja cestovného ruchu na území jej zakladateľov a členov, s cieľom trvalo udržateľného rozvoja cestovného ruchu a ochrany záujmov svojich členov na svojom záujmovom území.

Nachádzaš sa tu: Hlavná stránka OOCR Články podľa dátumu: pondelok, 29 máj 2017